امیر مؤمنان علی(ع) درباره راز وقوف در عرفات فرمودند: «عرفات، خارج از مرز حرم است و مهمان خدا باید بیرون دروازه، آن‌قدرتضرع کند تا لایق ورود به حرم شود». اصول کافى، ج 4، ص 224.

  • 59
  • 1825
  • 1825
  • 120201
  • بازدید روز :
  • بازدید ماه :
  • بازدید سال :
  • بازدید کل :
اخبار

امیرالمؤمنین(علیه السلام) مرکز هدایت بشر

آیت‌الله سیدان فرمودند: امیرالمؤمنین(علیه السلام) مرکز هدایت است و هدایت در همه ابعاد، در گرو شناخت درست و پیروی از دستورات ذات مقدس ایشان است.


 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله سیدان، معظم له در مراسم عزاداری شهادت امیرالمؤمنین(علیه السلام) که در مدرسه آیت الله خویی برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت مولی الموحدین فرمودند: شهادت امیرالمومنین(علیه السلام) مصیبت کبری است چرا که ایشان پس از پیامبر(صلی الله علیه وآله) دومین شخصیت عالم امکان بودند.
ایشان ضمن اشاره به اهمیت عزاداری و تعظیم شعائر اهل بیت(علیهم السلام) فرمودند: ان شاء الله محافلی که در سراسر دنیا برای عزاداری امیرالمومنین(علیه السلام) منعقد گردیده است مورد عنایات خاصه حضرت حق قرار گیرد.
حضرت آیت الله سیدان یادآور شدند: هر چه معارف اسلامی در قلوب تثبیت شود زمینه حرکت به سوی کمالات بیشتر فراهم می‌شود.
معظم له خاطرنشان کردند: به حکم عقل و نقل، عالی‌ترین گوهر نفیسی که در دوران زندگی انسان‌ها نصیبشان می‌شود و مهم‌ترین ارزشی که برای فرد و جامعه می‌تواند پدید آید، مسئله شناخت صحیح و هدایت است.
ایشان افزودند: از نظر عقلی با اندکی تأمل متوجه می‌شویم اگر عقاید و افکار درست باشد، نتایج مثبت و ارزنده‌ فراوانی خواهد داشت.
حضرت آیت الله سیدان ضمن تأکید بر اهمیت موضوع هدایت، فرمودند: در سوره حمد که از همه سوره‌های قرآن مهمتر است، تنها چیزی که خداوند به بندگانش فرموده از من بخواهید، مسئله هدایت است که این امر بیانگر اهمیت وافر شناخت‌ صحیح و هدایت است.
ایشان اظهار داشتند: امیرالمؤمنین(علیه السلام) مرکز هدایت است و هدایت در همه ابعاد، در گرو شناخت درست و پیروی از دستورات ذات مقدس ایشان است.
آیت‌الله سیدان فرمودند: وجود مبارک امیر مؤمنان(علیه السلام) از نظر علمی بعد از شخص رسول‌الله بی‌نظیر بودند تا جایی که فرمودند هر آنچه درباره گذشته،  آینده، زمین، آسمان و علوم مختلف می‌خواهید از من بپرسید.
ایشان افزودند: امیرالمؤمنین(علیه السلام) خطاب به مردم می‌فرمود «اگر حکومت در دستم قرار گیرد برای اهل تورات بر اساس تورات و با اهل انجیل بر طبق انجیل و با اهل زبور بر اساس زبورشان و با مسلمین با قرآن حکم خواهم کرد و به گونه ای حکم خواهم کرد که اگر این چهار کتاب آسمانی به سخن درآیند اعلام کنند که به راستی آنچه خداوند در ما قرار داده است را علی(علیه السلام) بدون کم یا زیاد، اجرا کرده است».
آیت‌الله سیدان خاطرنشان کردند: از مرز کفر تا مرز ایمان هر کس ذره‌ای انصاف داشته باشد در برابر این شخصیت الهی عظیم‌الشأن متواضع خواهد بود.
کلمات کلیدی : دسته عزا / آیت الله سیدان /